استایل, مقاله

انتخاب مانتو بر اساس رنگ پوست

هنگام خرید مانتو رنگ مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید

یکی از نکات مهمی که هنگام انتخاب مانتو و در کل انتخاب لباس باید در نظر بگیرید رنگ پوست شماست. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که به رنگ پوست شما بیاید و شما را جذاب تر کند.

فراموش نکنید اگر رنگ پوستتان را در انتخاب لباستان در نظر نگیرید ممکن است لباسی که بسیار زیبا و خاص طراحی شده باشد برای شما مناسب نباشد و اصلا به شما نیاید. پس صرفا خاص و زیبا بودن یک لباس یا مانتو مهم نیست. مهم اینست که آیا برای شما مناسب است؟به شما میاید و شما را زیباتر میکند یا خیر؟

 

رنگ لباس مناسب برای افراد با پوست سفید:

خانم ها و آقایانی که رنگ پوست سفیدی دارند باید طوری لباس بپوشند که چهره ی آنها بی رنگ و رو و مرده به نظر نیاید.

اگر شما رنگ پوست سفیدی دارید بهتر است رنگ هایی را استفاده کنید که جلوه پوستشان را بیشتر کند مثلا رنگ های جیغ انتخاب مناسبی است. فراموش نکنید که رنگ های خنثی برای شما مناسب نیست.

بهترین رنگ ها برای افراد با پوست سفید رنگ های  آبی کاربنی،سرمه ای، سبز، زرشکی و قرمز است.

 

 

افراد با رنگ پوست تیره و سبزه چه رنگ لباسی بپوشند؟

اگر پوست تیره‌ای دارید، بهتر است لباسی انتخاب کنید که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد(رنگ‌هایی مثل سفید، آبی روشن و صورتی). این رنگ ها چهره را از یکنواختی بیرون می آورد و باعث جذابیت بیشتر شما میشود.

هرچه پوستتان تیره‌تر باشد، لباس‌های روشن‌تر بیش‌تر به شما می‌آید. از رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای و سرمه‌ای را کم‌تر استفاده کنید و رنگ‌های قرمز، سبز نعنایی و فیروزه‌ای را هم فراموش کنید.

 

 

رنگ های تند و شارپ برای افراد با رنگ پوست سبزه مناسب هستند. پس از پوشیدن نارنجی و زرد ترسی نداشته باشید. برعکس، رنگ های مات به افراد با پوست سبزه اصلا نمی آید.

رنگ های خنثی مثل سفید، سیاه، خاکی، کرم، بژ به تنهایی برای شما مناسب نیست بلکه بهتر است تکه اصلی لباس را از رنگ خنثی انتخاب کنید و ملزومات دیگری با رنگ تند به آن اضافه کنید مثلا اگر مانتو سفید میپوشید آن را با شال نارنجی یا زرشکی ست کنید.

 

رنگ پوستتان تیره است؟با این راهکارها جذاب تر دیده شوید

برای جذاب تر به نظر آمدن رنگ پوست سبزه یا تیره و برای آنکه برنزه به نظر بیایید لباس هایی با ترکیب رنگ روشن و تیره مثل سفید و سیاه بپوشید تا کنتراست پوست تان با سیاه و سفید مشخص شود اما به هیچ وجه رنگ خاکستری را انتخاب نکنید.

خانم هایی که سبزه هستند بهتر است شلوار، لباس مجلسی و مانتوی خود را رنگ سفید انتخاب کنند.

یکی از انتخاب های ایده آل برای افراد با پوست سبزه رنگ صورتی است مخصوصا برای لباس های مجلسی.
رنگ های زرد روشن، زرشکی، ارغوانی و بنفش هم رنگ هایی است که به افراد با رنگ پوست سبزه میاید.

برای افراد با رنگ پوست سیاه یا سبزه انداختن زیور آلات طلایی رنگ بسیار مناسب است و رنگ پوست آنها را از سیاه به برنزه تغییر میدهد.
اگه پوست تیره ای دارید هیچگاه روسری و شالهایی که طرح درشت و شلوغ دارند نپوشید زیرا پوست شما را تیره تر و صورت شما را کوچک میکند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *