اخبار

معرفی رنگ سال ۲۰۲۰

اگر شما هم از طرفداران مد هستید و اخبار مد و فشن را دنبال می کنید حتماذبا رنگ سال آشنا هستید و از آن برای رنگ لباس و مو و یا دکوراسیون و غیره استفاده کنید. این رنگ میتواند تاثیر ویژه ای در طراحی بسیاری از برندها نیز داشته باشد و اکثر فروشندگان مخصوصا فروشندگان لباس نیز منتظر اعلام رنگ سال هستند تا در خرید لباس های مخصوص سال نو از آن رنگ انتخاب های متعددی داشته باشند. مشتریان نیز در سراسر دنیا بدون هیچ قانون خاصی و بصورت کاملا نآاگاهانه از این رنگ استفاده میکنند و در انتخاب هایشان  تحت تاثیر این رنگ قرار می گیرند. رنگ ها تاثیر زیادی روی روح و جسم ما میتواند بگذارد و بر احساسات و عواطف و حتی به لحاظ فیزیکی روی بدن ما نیز تاثیرگذار است. بنابراین رنگ سال بصورت سنت نانوشته ای است که هر سال منتظر آنیم تا از آن حداقل در یکی از لباس هایمان استفاده کنیم.

 

 

موسسه پنتون (Pantone) بعنوان معتبرترین موسسه رنگ در دنیا است که از سال ۲۰۰۰ بصورت رسمی انتخاب رنگ سال توسط این موسسه انجام می شود.

 

 

این موسسه که در سال گذشته رنگ سال را رنگ مرجانی اعلام کرده بود در غروب پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۹ رنگ سال ۲۰۲۰ را رنگ آبی کلاسیک (آبی عمیق) یا Classic Blue معرفی کرد. شایعات زیادی مبنی بر اینکه که امسال رنگ سفید مرجانی به عنوان رنگ سال خواهد بود وجود داشت که در نهایت رنگ آبی کلاسیک از سوی موسسه پنتون و توسط کارشناسان مختلف این موسسه انتخاب شد. این رنگ از خانواده ی رنگ آبی می باشد و نمایانگر آسمان هنگام غروب و آب های آرام دریا است و در واقع رنگی مابین رنگ سرمه ای و آبی کاربنی می باشد که میتوانید بعنوان رنگ سال از آن در انواع لباس های تان استفاده کنید. آبی کلاسیک نماد حس اعتماد و صداقت است و ما را تشویق میکند تا تفکر خود را گسترش داده و به فراتر از ظاهر نگاه داشته باشیم.

آبی کلاسیک جز رنگ های سرد است که بسیار آرامش بخش است و این رنگ می تواند هم برای مراسم های رسمی و مهمانی و هم برای تیپ و استایل روزمره مناسب باشد. یکی از نقاط قوت رنگ آبی کلاسیک دارا بودن قابلیت ترکیب پذیری بالا با رنگ های دیگر است و شما میتوانید به راحتی این رنگ را با رنگ های دیگر ست کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *